Zrození předsíně a nové cihlové zdi


Při jakémkoli dokumentování změn v kuchyni jsem se záměrně vyhýbala jejímu vstupu.

Má bohatou historii. Když jsme se přistěhovali, tak byl na nás moc nízký (on 190, já 180). Podivná futra jsme tedy vybourali, a asi o 10 cm zvýšili "průlez". Pak nás tlačil čas a musela stát nová kuchyně. Postavili jsme kuchyň a futra nebyla dodělaná. Byla to taková rozdrobená okousaná díra. Pak jsme ji tedy jakž takž zapravili, celý vstup do kuchyně natáhli do lepidla a dumali, co dál. Dumali jsme na můj vkus dlouho. Až jsme jednoho dne dodumali a rozhodli se, že tam dáme cihlové pásky. Já je mám strašně ráda. Je to teda piplačka... Představa lepit je na fasádu mě docela děsí. No tak ale aspoň na tu přístavbu, to bychom mohli zvládnout.

Takže.... Nakoupíte potřebné množství cihlových pásek. Barevná škála je široká, je z čeho vybírat. K tomu speciální tmel/spárovací hmotu. Hřebenem na zeď nanášíte tmel, přikládáte pásky, dostřiháváte, nahříváte, aby se v rozích nelámaly a štětečkem rozpatláváte spáry.... Až do zblbnutí... Mohlo by se zdát, že je to poměrně čistá práce, ale není tomu tak. Lepidlo bude opravdu všude. A opravdu lepí. K dlažbě na podlaze se každá kapka přilepí tak důkladně, že na odstranění budete potřebovat kovovou špachtli a tři kola vytírání s pomocí nějakého písku na úklid. Pokud byste pracovali na měkké podlaze, jako je například lino, doporučuji předem vše zakrýt. Výsledek je velmi efektní, trvanlivý, fotogenický a nevím jaká superlativa bych mohla ještě použít. Zeď o ploše cca 6 metrů čtverečních vyjde zhruba na 4000 Kč.


On má radost.... Teď by ty pásky cpal nejraději všude ♥

A pro vaši představu, jak pěkně to tady vypadalo, když jsme na to před 2 lety poprvé sáhli. Velký fotospeciál o předsíni připravujeme, až to úplně doladíme....

8 komentářů:

 1. Ty dveře na kolejnici jsou můj sen. Můžu se zeptat,odkud je máte a na kolik vás vyšly? Ivča

  OdpovědětVymazat
 2. Ivčo, dveře komplet od kování po dřeva vyrábí můj manžel, mrkněte na starší příspěvky, dveřím je věnováno několik příspěvků ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Krasa, jste uzasnaci. A ty dvere obdivuji taky, uz mame doma kovani, jen to dotahnout do konce. Muzu vedet,cim mate natrena ta prkna na nich? Diky a at se i nadale dari.M.

  OdpovědětVymazat
 4. Už jsem to našla. Manžel je ohromně šikovný. Ivča

  OdpovědětVymazat
 5. Krásne, urobili ste moc práce...máte krásne bývanie ...fandím Vám, budem nakukovať:)) S pozdravom Marcela

  OdpovědětVymazat
 6. Je my je mame na stodole,takže do bytu neeee,dasa

  OdpovědětVymazat
 7. Nááádhera !!!!! Cihličky, cihličky, cihličky, taky na nich ujíždím .... moc krásná proměna ..... Marki

  OdpovědětVymazat