V kuloárech se šeptá...

že se příští týden začne svařovat konstrukce na stůl. Jelikož jsem si dnes dala hodně nedobrovolný budíček ve 4 hodiny ráno, vrhla jsem se do hledání inspirace.

Zatím víme několik věcí. Kovová konstrukce bude v černé, ač se mi tedy poslední kousek v kombinaci s bílým eamesem dost líbí. Velikost stolní desky bude taková, aby se dalo svátečně a velmi bohatě prostřít pro 4-6 lidí. Náš současný stůl umožňuje umístění tří prostírek, které ještě přečuhují. Toužím po tom, aby se na stole mohla stále střídat nějaká váza s květinami a při každém jídle jsem ji nemusela přesunovat na okno. 

No a dřevo.... Měli jsme na pile vybrané nádherné kousky z červeného dubu, ale je to o strach. Pán, co jsme to s ním konzultovali, nám trochu vzal iluze, když řekl, že "i když to budete mít vyschlé, nepoznáte, jestli je to vyschlé dostatečně "správně", a že dub má sílu, tudíž nám z konstrukce může vytrhat i šrouby, pokud se ještě bude chtít dodatečně kroutit". Přeci jen, bude to velká dřevěná plocha, která si žádá být alespoň trochu v rovině. Takže o tomto přemýšlíme dál. Uvidíte, jak to dopadne při samotné výrobě a životě stolu.

Poslední věc, která mě napadla, no to je vlastně už jen detail, je vypálení našich jmen do desky stolu.  Vzhledem k tomu, že jsem si pořídila vypalovačku na dřevo a korek, zřejmě na ni dojde a vznikne něco s velmi romantickým puncem. Zatím se s vypalovačkou poznáváme, mám to všechno trochu kostrbatý, ale věřím, že najdu ten správný den, kdy se mi ruce budou klepat jen minimálně a po dvaceti cvičných pokusech někde na vzorovém kousku dřeva, to na "čisto" pěkně zvořu a budeme na výsledek dívat ještě hodně dlouho. No tak aspoň se zase pozná, kdo to má na svědomí. Protože to, co u nás je nakřivo, to má na svědomí máma.

(fotografie: Pinterest)

Žádné komentáře:

Okomentovat